Tunnel Town Curling Club

2017-18 Senior Women's Playdown - Lower Mainland

Delta, BC
Friday, January 26, 2018 to Sunday, January 28, 2018


Qualifiers

EventTeam
1
2
3
4



Draw Times

DatesDraws
Friday, January 26, 2018Draw 1 - 10:00AM / Draw 2 - 3:00PM
Saturday, January 27, 2018Draw 3 - 9:30AM / Draw 4 - 2:00PM / Draw 5 - 7:00PM
Sunday, January 28, 2018Draw 6 - 9:30AM


Draw 1 - 10:00AM

Game : 1-5 | Event : A [Start in 6 days]

Sheet 5 H1234567891011Total
Jones0
Thompson0

Game : 1-6 | Event : A [Start in 6 days]

Sheet 6 H1234567891011Total
Roemer0
Gardner0





Brackets



Event A

 Jones 
           
             
Draw 1  Ice  5  (L to B1)
  
         
             
 Thompson 
Draw 2  Ice  1  (L to B3)
  
       
             
 
 Cowan    
         
    Draw 4  Ice  3  (L to B5)      
 
 Deputan 
 
Qualifier 1  
     
             
 Roemer 
Draw 2  Ice  2  (L to B4)
          
       
             
Draw 1  Ice  6  (L to B2)
          
         
             
 Gardner  
           
             
             

Event B

B1  
           
             
Draw 3  Ice  4  (L to C1)
  
         
             
B4        
           
  Draw 4  Ice  5  (L to C3)
  
       
B2  
           
             
Draw 3  Ice  2  (L to C2)
          
Draw 5  Ice  4  (L to C4)      
     
Qualifier 2  
     
B3        
           
   
B5        
       
             
             

Event C

C3  
           
             
Draw 5  Ice  3            
 
Qualifier 3  
         
C2        
           
             
             
             
             
C1  
           
             
Draw 6  Ice  5            
 
Qualifier 4  
         
C4        
           
             
             



Teams

Cowan
Royal City/ Cloverdale
Skip: Sheila Cowan
Third: Donna Langlands
Second: Crystal Murray
Lead: Victoria Murphy
Fifth:
Coach: Joanne Mick
   
Deputan
Chilliwack/Cloverdale/Langley
Skip: Lisa Deputan
Third: Kerri Miller
Second: Donna Christian
Lead: Ann Knopp
Fifth:
Coach:
   
Gardner
Royal City Curling Club
Skip: Isobel Gardner
Third: Cindy House
Second: Dianne Armstrong
Lead: Rita Araki
Fifth:
Coach:
   
Jones
Chilliwack / Hope
Skip: Kelly Jones
Third: Debbie McKinney
Second: Rosalee Floyd
Lead: Pattie Desjardins
Fifth: Natalie Lowe
Coach:
   
Roemer
Delta, Royal City, Tunnel Town
Skip: Lynda Roemer
Third: Teri Walker
Second: Karen VanOs
Lead: Patti Mackintosh
Fifth:
Coach: Marion McNeill
   
Thompson
Richmond-Vancouver
Skip: Yadranka Thompson
Third: Jane Graham-Smith
Second: Pat Upper
Lead: Sandy Tong
Fifth:
Coach:
   


Sponsors