Mission Curling Club

Lower Mainland U18 Playdowns Boy's

Mission, BC
Saturday, February 09, 2019 to Sunday, February 10, 2019


Qualifiers

EventTeam
A Sato
B Deane



Draw Times

DatesDraws
Saturday, February 09, 2019Draw 3 - 8:00AM / Draw 4 - 12:00PM / Draw 5 - 4:00PM / Draw 6 - 8:00PM
Sunday, February 10, 2019Draw 7 - 10:00AM / Draw 8 - 2:00PM


Draw 3 - 8:00AM

Game : 3-2 | Event : A [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Tao*10402100X8
Duncan-Wu02010000X3

Game : 3-3 | Event : A [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Kwok00010120X4
Sato*02201001X6

Game : 3-4 | Event : A [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Kent*40201010X8
Ballard01020200X5

Draw 4 - 12:00PM

Game : 4-1 | Event : A [FINAL]

Sheet 1 H1234567891011Total
Sato30002100X6
Kent*00110010X3

Game : 4-4 | Event : A [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Tao*002000110X 4
Deane200011001X 5

Draw 5 - 4:00PM

Game : 5-3 | Event : B [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Tao*01120400X8
Ballard20001020X5

Game : 5-4 | Event : B [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Kwok*10100100X3
Duncan-Wu02013030X9

Draw 6 - 8:00PM

Game : 6-2 | Event : A [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Sato*110001011X 5
Deane000100300X 4

Draw 7 - 10:00AM

Game : 7-2 | Event : B [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Kent*30000000X3
Duncan-Wu00131100X6

Game : 7-4 | Event : B [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Tao10020030X6
Deane*03102200X8

Draw 8 - 2:00PM

Game : 8-3 | Event : B [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Duncan-Wu00002000X2
Deane*00010111X4

Brackets



Event A

             
             
 
 Deane [5]
         
             
 Duncan-Wu [3]
Draw 4  Ice  4  (L to B4)
 Deane [4]
       
             
Draw 3  Ice  2  (L to B1)
 Tao [4]  
         
             
 Tao [8]  
           
             
    Draw 6  Ice  2  (L to B6) Sato      
 Kwok [4]
   
A - Qualifier  
     
             
Draw 3  Ice  3  (L to B2)
 Sato [6]
         
             
 Sato [6] 
           
  Draw 4  Ice  1  (L to B5)
 Sato [5] 
       
 Ballard [5]
           
             
Draw 3  Ice  4  (L to B3)
 Kent [3] 
         
             
 Kent [8] 
           
             
             

Event B

B1 Duncan-Wu [9]
           
             
Draw 5  Ice  4  
 Duncan-Wu [6]
         
             
B2 Kwok [3]
Draw 7  Ice  2  
 Duncan-Wu [2]
       
             
 
B5 Kent [3]
         
             
             
    Draw 8  Ice  3   Deane      
B3 Ballard [5]
   
B - Qualifier  
     
             
Draw 5  Ice  3  
 Tao [6]
         
             
B4 Tao [8]
Draw 7  Ice  4  
 Deane [4]
       
             
 
B6 Deane [8]
         
             
             



Teams

Ballard
Cloverdale Curling Club
Skip: Preston Ballard
Third: Neil Imada
Second: Erick Dominguez
Lead: Ryder Tymich
Fifth:
Coach: Cindy Wenzek
   
Deane
Tunnel Town, Nanaimo, Duncan
Skip: Connor Deane
Third: Mack Ellis
Second: Troy Cowan
Lead: Sam Husdon
Fifth:
Coach: Cody Tanaka
   
Duncan-Wu
Royal City/Port Moody
Skip: Alex Duncan-Wu
Third: Kazune Eugene Fei
Second: Matthew Fenton
Lead: Daniel Deng
Fifth:
Coach: Fuji Miki/Brad Fenton
   
Kent
Port Moody / Golden Ears Winte Club / Richmond
Skip: Connor Kent
Third: Thomas Reed
Second: Michael Nunn
Lead: Matthew White
Fifth: Jack Bradley
Coach: Darren Kent
   
Kwok
Richmond / Delta Thistle / Port Moody
Skip: Gabriel Kwok
Third: David Hignell
Second: Jarrett Dixon
Lead: David Price
Fifth:
Coach: Peter Kwok
   
Sato
Royal City Curling Club
Skip: Hayato Sato
Third: Joshua Miki
Second: Dawson Ballard
Lead: Troy Chong
Fifth:
Coach: Bryan Miki
   
Tao
Richmond/Abbotsford
Skip: Johnson Tao
Third: Toby Mills
Second: Daniel Dabiri
Lead: Lane Spyksma
Fifth:
Coach: Paul Hazell/Vic Shimizu
      
   


Sponsors