Kamloops Curling Centre

Okanagan Club Challenge - Men's

Kamloops, BC
Saturday, February 09, 2019 to Sunday, February 10, 2019


Qualifiers

EventTeam
1 Thompson
2 Heath



Draw Times

DatesDraws
Saturday, February 09, 2019Draw 1 - 10:00AM / Draw 2 - 2:00PM / Draw 3 - 6:00PM
Sunday, February 10, 2019Draw 4 - 10:00AM / Draw 5 - 2:00PM


Draw 1 - 10:00AM

Game : 1-3 | Event : A [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Hodder12001010X5
Nelson*00220101X6

Game : 1-4 | Event : A [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Thompson1X1
Enderby*0X0

Draw 2 - 2:00PM

Game : 2-1 | Event : A [FINAL]

Sheet 1 H1234567891011Total
Quesnel*1100100X3
Thompson0021012X6

Game : 2-2 | Event : A [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Heath*4021X7
Nelson0100X1

Draw 3 - 6:00PM

Game : 3-3 | Event : B [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Enderby0X0
Nelson*1X1

Game : 3-4 | Event : B [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Hodder00110111X5
Quesnel*11002000X4

Draw 4 - 10:00AM

Game : 4-3 | Event : A [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Heath*102000X3
Thompson010241X8

Game : 4-5 | Event : B [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
Nelson0010112X5
Hodder*1001000X2

Draw 5 - 2:00PM

Game : 5-2 | Event : B [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Nelson0001101X3
Heath*0210030X6

Brackets



Event A

 Thompson [1]
           
             
Draw 1  Ice  4  (L to B1)
 Thompson [6]
         
             
 Enderby [0]
Draw 2  Ice  1  (L to B3)
 Thompson [8]
       
             
 
 Quesnel [3]
         
             
             
    Draw 4  Ice  3  (L to B5) Thompson      
 Hodder [5]
   
Qualifier 1  
     
             
Draw 1  Ice  3  (L to B2)
 Nelson [1]
         
             
 Nelson [6]
Draw 2  Ice  2  (L to B4)
 Heath [3]
       
             
 
 Heath [7]
         
             
             

Event B

B1 Enderby [0]
           
             
Draw 3  Ice  3  
 Nelson [5]
         
             
B4 Nelson [1]
           
  Draw 4  Ice  5  
 Nelson [3]
       
B2 Hodder [5]
           
             
Draw 3  Ice  4  
 Hodder [2]
Draw 5  Ice  2   Heath      
     
Qualifier 2  
     
B3 Quesnel [4]
           
   
B5 Heath [6]
       
             
             



Teams

Enderby
Enderby Curling Centre
Skip:
Third:
Second:
Lead:
Fifth:
Coach:
   
Heath
Vernon
Skip: Darren Heath
Third: Jamie Austin
Second: Doug McCrae
Lead: Brian Robert's
Fifth:
Coach:
   
Hodder
Kamloops Curling Center
Skip: Dwight Hodder
Third: Wayne Saboe
Second: Chris Brezina
Lead: Gary Farr
Fifth:
Coach:
   
Nelson
Kamloops Curling Club
Skip: Darren Nelson
Third: Russ Koffski
Second: Randy Nelson
Lead: Derek Simpson
Fifth:
Coach:
   
Quesnel
Paul Quesnel
Skip: Paul Quesnel
Third: Wayne Tresierra
Second: Quinn Meixner
Lead: Bob Wolfer
Fifth:
Coach:
   
Thompson
Kamloops Curling Club
Skip: Brad Thompson
Third: Adam Windsor
Second: Trent Hardaker
Lead: Adam Chiorando
Fifth:
Coach:
   


Sponsors