Mission Curling Club

Open Mixed Playdown

Mission, BC
Friday, March 08, 2019 to Sunday, March 10, 2019


Qualifiers

EventTeam
A Craig
B Tanaka



Draw Times

DatesDraws
Friday, March 08, 2019Draw 1 - 2:00PM
Saturday, March 09, 2019Draw 2 - 10:00AM / Draw 3 - 2:00PM / Draw 4 - 6:00PM
Sunday, March 10, 2019Draw 5 - 10:00AM / Draw 6 - 2:00PM


Draw 1 - 2:00PM

Game : 1-1 | Event : A [FINAL]

Sheet 1 H1234567891011Total
Neff*30010110X6
Forrest01202002X7

Game : 1-4 | Event : A [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Matsutani*12010100X5
Tanaka00302040X9

Draw 2 - 10:00AM

Game : 2-2 | Event : A [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Loken00012010X4
Baier*11100102X6

Game : 2-3 | Event : A [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Craig03001120X7
Jones*10210001X5

Game : 2-4 | Event : A [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Nerpin30301101X9
Forrest*04030010X8

Draw 3 - 2:00PM

Game : 3-1 | Event : A [FINAL]

Sheet 1 H1234567891011Total
Baier*01000000X1
Craig00340000X7

Game : 3-2 | Event : B [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Matsutani*10101000X3
Neff01010320X7

Game : 3-3 | Event : A [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Tanaka02000000X2
Nerpin*10121200X7

Game : 3-4 | Event : B [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Jones10400012X8
Loken*02012100X6

Draw 4 - 6:00PM

Game : 4-1 | Event : B [FINAL]

Sheet 1 H1234567891011Total
Forrest20320000X7
Jones*01001000X2

Game : 4-2 | Event : A [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Craig00021031X7
Nerpin*21100100X5

Game : 4-4 | Event : B [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Baier02100301X7
Neff*10010020X4

Draw 5 - 10:00AM

Game : 5-2 | Event : B [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Forrest00010000X1
Tanaka*00303000X6

Game : 5-3 | Event : B [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Baier04101010X7
Nerpin*10010200X4

Draw 6 - 2:00PM

Game : 6-4 | Event : B [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Baier*00100000X1
Tanaka02022200X8

Brackets



Event A

             
             
 
 Craig [7]
         
             
  Draw 2  Ice  3  (L to B1)
 Craig [7]
       
             
 
 Jones [5]
         
    Draw 3  Ice  1  (L to B6)
 Craig [7]
     
 
 Loken [4]
         
             
  Draw 2  Ice  2  (L to B2)
 Baier [1]
       
             
 
 Baier [6]
         
             
      Draw 4  Ice  2  (L to B8) Craig    
       
A - Qualifier  
   
 
 Tanaka [9]
         
             
  Draw 1  Ice  4  (L to B4)
 Tanaka [2]
       
             
 
 Matsutani [5]
         
    Draw 3  Ice  3  (L to B7)
 Nerpin [5]
     
 
 Nerpin [9]
         
             
 Forrest [7]
Draw 2  Ice  4  (L to B5)
 Nerpin [7]
       
             
Draw 1  Ice  1  (L to B3)
 Forrest [8]
         
             
 Neff [6] 
           
             
             

Event B

 
B5 Forrest [7]
         
             
B1 Jones [8]
Draw 4  Ice  1  
 Forrest [1]
       
             
Draw 3  Ice  4  
 Jones [2]
Draw 5  Ice  2  
 Tanaka [8]
     
             
B2 Loken [6]
 
B7 Tanaka [6]
       
             
             
      Draw 6  Ice  4   Tanaka    
 
B6 Baier [7]
   
B - Qualifier  
   
             
B3 Neff [7]
Draw 4  Ice  4  
 Baier [7]
       
             
Draw 3  Ice  2  
 Neff [4] 
Draw 5  Ice  3  
 Baier [1]
     
             
B4 Matsutani [3]
 
B8 Nerpin [4]
       
             
             



Teams

Baier
Victoria Curling Club
Skip: Chris Baier
Third: Steph Jackson-Baier
Second: Derek Ryan
Lead: Jessie Sanderson
Fifth:
Coach:
   
Brissette
Juan de Fuca/Duncan/Nanaimo
Skip: Sophie Brisssette
Third: Troy Cowan
Second: Alex Ashton
Lead: Mack Ellis
Fifth:
Coach:
   
Craig
Kerry Park,Juan de Fuca,Victoria
Skip: Miles Craig
Third: Dailene Pewarchuk
Second: Dylan Somerton
Lead: Rachelle Kallechy
Fifth:
Coach:
   
Forrest
Vancouver, Richmond
Skip: Andrew Forrest
Third: Becky Abbot
Second: Dave Marchant
Lead: Allison DenToom
Fifth:
Coach:
   
Jones
Chilliwack/Mission
Skip: Tyler Jones
Third: Kim McLandress
Second: Bill Dalzell
Lead: Emma Les
Fifth:
Coach:
   
Loken
Victoria, Kerry Park, Peace Arch
Skip: Davie Loken
Third: Brenna Drought
Second: Zack Drought
Lead: Bella Higdon
Fifth:
Coach:
   
Matsutani
Vancouver, Royal City
Skip: Martin Matsutani
Third: Hiroko Shinozaki
Second: Zachary Umbach
Lead: Sandra Tong
Fifth:
Coach:
   
Neff
Nanaimo/Parksville
Skip: Brendan Neff
Third: Nicole Back
Second: Keith Clrke
Lead: Marla Guldbransne
Fifth:
Coach:
   
Nerpin
Vancouver Curling Club/Royal City Curling Club/ Kelowna Curling Club
Skip: Andrew Nepin
Third: Heather Hansen
Second: Jenna Duncan
Lead: Rhys Gamahe
Fifth:
Coach:
   
Tanaka
Richmond and Tunnel Town
Skip: Cody Tanaka
Third: Kelly Shimizu
Second: Travis Cameron
Lead: Megan Daniels
Fifth:
Coach:
   


Sponsors
AMJ Campbell