Kerry Park Curling Club

Junior Women Vancouver Island Playdown

Mill Bay, BC
Friday, November 29, 2019 to Sunday, December 1, 2019


Qualifiers

EventTeam
A Douglas
B Richards



Draw Times

DatesDraws
Saturday, November 30, 2019Draw 1 - 2:00PM / Draw 2 - 7:00PM
Sunday, December 01, 2019Draw 3 - 9:00AM / Draw 4 - 2:00PM


Draw 1 - Saturday, Nov 30 at 2:00PM

Game : 1-1 | Event : A [FINAL]

Sheet 1 H1234567891011Total
Litton104014X10
Woike010100X2

Game : 1-2 | Event : A [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Douglas001001322X 9
Mitchell000320000X 5

Draw 2 - Saturday, Nov 30 at 7:00PM

Game : 2-3 | Event : B [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Woike10100101X4
Mitchell01041020X8

Game : 2-4 | Event : A [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Litton00020010X3
Richards11101303X10

Draw 3 - Sunday, Dec 1 at 9:00AM

Game : 3-1 | Event : B [FINAL]

Sheet 1 H1234567891011Total
Mitchell000310110X 6
Litton*152001003X 12

Game : 3-3 | Event : A [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Richards2010001020 6
Douglas*0201210001 7

Draw 4 - Sunday, Dec 1 at 2:00PM

Game : 4-4 | Event : B [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Richards100210022X 8
Litton002000100X 3

Brackets



Event A

 Woike [2]
           
             
Draw 1  Ice  1  (L to B1)
 Litton [3]
         
             
 Litton [10]
Draw 2  Ice  4  (L to B3)
 Richards [6]
       
             
 
 Richards [10]
         
             
    Draw 3  Ice  3  (L to B4) Douglas      
     
A - Qualifier  
     
 
 Douglas [9]
         
             
  Draw 1  Ice  2  (L to B2)
 Douglas [7]
       
             
 
 Mitchell [5]
         
             
             

Event B

B1 Woike [4]
 
B4 Richards [8]
       
             
Draw 2  Ice  3  
 Mitchell [6]
Draw 4  Ice  4   Richards      
     
B - Qualifier  
     
B2 Mitchell [8]
Draw 3  Ice  1  
 Litton [3]
       
             
 
B3 Litton [12]
         
             
             



Teams

Douglas
Gibsons/Duncan/Victoria
Skip: Rebecca Douglas
Third: Brooke Reintjes
Second: Delaena Reintjes
Lead: Bella Higdon
Fifth:
Coach: Dave Douglas
   
Litton
Qualicum/Nanaimo
Skip: Amanda Litton
Third: Jada Zimmerman
Second: Teya Vega
Lead: Kelly Jenkins
Fifth:
Coach: Shawn Herbert
   
Mitchell
Victoria/Campell River/Nanaimo/Merritt
Skip: Chloe Mitchell
Third: Maddie Munro
Second: Sophie Brissette
Lead: Keira Dickie
Fifth:
Coach: Kelly Meikle
   
Richards
Comox Valley/Port Moody
Skip: Gracelyn Richards
Third: Keelie Duncan
Second: Bryn Woloshyn
Lead: Kate Eisner
Fifth:
Coach: Darren Richards/Adam Duncan
   
Woike
Esquimalt/Duncan/Victoria
Skip: Emma Woike
Third: Marijke McDonald
Second: Maddie Buhr
Lead: Ty Thompson
Fifth:
Coach: Dean Meikle
      
   


Sponsors