Kamloops Curling Club

U18 Girls Open Playdown

Kamloops, BC
Friday, December 13, 2019 to Sunday, December 15, 2019


Qualifiers

EventTeam
A



Draw Times

DatesDraws
Friday, December 13, 2019Draw 1 - 2:00PM
Saturday, December 14, 2019Draw 2 - 9:00AM / Draw 3 - 2:00PM / Draw 4 - 7:00PM
Sunday, December 15, 2019Draw 5 - 9:00AM / Draw 6 - 1:00PM


Draw 1 - Friday, Dec 13 at 2:00PM

Game : 1-3 | Event : A [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Richards0013101X6
Taylor*0200020X4

Game : 1-4 | Event : A [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Buchy*212004X9
Mitchell000010X1

Game : 1-5 | Event : A [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
Hafeli*4031020X10
Rempel0300102X6

Draw 2 - Saturday, Dec 14 at 9:00AM

Game : 2-3 | Event : A [IN PROGRESS]

Sheet 3 H1234567891011Total
Buchy0
Hafeli0

Game : 2-4 | Event : A [IN PROGRESS]

Sheet 4 H1234567891011Total
Calhoun0
Richards0

Game : 2-6 | Event : A [IN PROGRESS]

Sheet 6 H1234567891011Total
Mitchell0
Rempel0




Brackets



Event A

             
             
   
 Calhoun 
       
             
             
    Draw 2  Ice  4  (L to B5)(Winner to B7)
B7  
     
 
 Taylor [4]
         
             
  Draw 1  Ice  3  (L to B3)
 Richards 
       
             
 
 Richards [6]
         
      Draw 3  Ice  6  
  
   
 
 Buchy [9]
         
             
  Draw 1  Ice  4  (L to B1)
 Buchy 
       
             
 
 Mitchell [1]
         
    Draw 2  Ice  3  (L to B4)(Winner to B6)
B6        
     
 
 Hafeli [10]
         
             
  Draw 1  Ice  5  (L to B2)
 Hafeli   
       
             
 
 Rempel [6]
    Draw 6  Ice  4   (If Necessary)  
         
A - Qualifier  
 
             
   
B7  
       
             
    Draw 4  Ice  3  
  
     
 
B3 Taylor 
         
   
          
       
  Draw 3  Ice  4            
             
 
B4        
  Draw 5  Ice  5        
       
          
   
             
   
B6  
       
             
    Draw 4  Ice  4  
          
     
 
B5  
         
   
          
       
B1 Mitchell 
Draw 3  Ice  5            
             
Draw 2  Ice  6  
          
         
             
B2 Rempel 
           
             
             



Teams

Buchy
Kimberley/Kelowna/Delta Thistle
Skip: Kaila Buchy
Third: Katelyn McGillivray
Second: Elizabeth Bowles
Lead: Sasha Wilson
Fifth:
Coach: Tom Buchy
   
Calhoun
Kamloops
Skip: Maeve Calhoun
Third: Neave Calhoun
Second: Kate Hancock
Lead: Kaitlyn Garrett
Fifth:
Coach: Nicky Hancock
   
Hafeli
Kamloops
Skip: Holly Hafeli
Third: Hannah O'Neil
Second: Jorja Lopytko
Lead: Natalie Hafeli
Fifth:
Coach: Monica Makar
   
Mitchell
Merritt/Campbell River/Victoria/Nanaimo
Skip: Chloe Mitchell
Third: Maddie Munro
Second: Sophie Brissette
Lead: Keira Dickie
Fifth:
Coach: Kelly Meikle
   
Rempel
Kelowna
Skip: Hannah Rempel
Third: Vivian Schmeeckle
Second: Megan Rempel
Lead: Lauren Cochrane
Fifth:
Coach: Wendy Cseke
   
Richards
Comox Valley/Port Moody
Skip: Gracelyn Richards
Third: Keelie Duncan
Second: Bryn Woloshyn
Lead: Kate Eisner
Fifth:
Coach: Darren Richards
   
Taylor
Tunnel Town/Royal City
Skip: Jensen Taylor
Third: Meredith Cole
Second: Keira McCoy
Lead: Chelsea Taylor
Fifth:
Coach: Chris Summers
      
   


Sponsors