Victoria Curling Club

Master Women Island Playdown

Victoria, BC
Friday, January 24, 2020 to Sunday, January 26, 2020


Qualifiers

EventTeam
1 Sanders
2 Erdos
3 Tromans



Draw Times

DatesDraws
Saturday, January 25, 2020Draw 1 - 2:00PM / Draw 2 - 7:00PM
Sunday, January 26, 2020Draw 3 - 9:00AM / Draw 4 - 2:00PM


Draw 1 - Saturday, Jan 25 at 2:00PM

Game : 1-3 | Event : A [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Jonsson0200200X4
Tromans*3011030X8

Game : 1-5 | Event : A [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
Sanders22010011X7
Erdos00301100X5

Draw 2 - Saturday, Jan 25 at 7:00PM

Game : 2-4 | Event : A [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Tromans10102021X7
Sanders02040200X8

Game : 2-6 | Event : B [FINAL]

Sheet 6 H1234567891011Total
Jonsson100020300X 6
Erdos010202011X 7

Draw 3 - Sunday, Jan 26 at 9:00AM

Game : 3-3 | Event : B [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Erdos*33003X9
Tromans00110X2

Draw 4 - Sunday, Jan 26 at 2:00PM

Game : 4-4 | Event : C [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Jonsson02020X4
Tromans30303X9

Brackets



Event A

 Jonsson [4]
           
             
Draw 1  Ice  3  (L to B1)
 Tromans [7]
         
             
 Tromans [8]
           
  Draw 2  Ice  4  (L to B3) Sanders        
 Sanders [7]
 
Qualifier 1  
       
             
Draw 1  Ice  5  (L to B2)
 Sanders [8]
         
             
 Erdos [5]
           
             
             

Event B

B1 Jonsson [6]
           
             
Draw 2  Ice  6  (L to C1)
 Erdos [9]
         
             
B2 Erdos [7]
Draw 3  Ice  3  (L to C2) Erdos        
   
Qualifier 2  
       
 
B3 Tromans [2]
         
             
             

Event C

C1 Jonsson [4]
           
             
Draw 4  Ice  4   Tromans          
 
Qualifier 3  
         
C2 Tromans [9]
           
             
             



Teams

Erdos
Nanaimo/Qualicum
Skip: Debbie Erdos
Third: Heather Lindsay
Second: Peggy Aikman
Lead: Carol Dorman
Fifth:
Coach:
   
Jonsson
Campbell River/Comox Valley
Skip: Kim Jonsson
Third: Lonnie schopp
Second: Kelly Bleau
Lead: Barbara Levins
Fifth:
Coach:
   
Sanders
Victoria/Duncan
Skip: Pat Sanders
Third: Diane Myrden
Second: Sherry Findlay
Lead: Roselyn Craig
Fifth:
Coach:
   
Tromans
Nanaimo
Skip: Carol Tromans
Third: Tanis Wilson
Second: Anita Chambers
Lead: Michelle Plamondon
Fifth: Diana Baker
Coach:
   


Sponsors
Connect Hearing