Oliver Curling Club

U18 Okanagan Boy's Playdowns

Oliver, BC
Friday, January 13, 2017 to Sunday, January 15, 2017


Qualifiers

EventTeam
1 Team Love
2 Team Raber
3 Murray



Draw Times

DatesDraws
Friday, January 13, 2017Draw 1 - 4:30PM
Saturday, January 14, 2017Draw 2 - 8:30AM / Draw 3 - 12:30PM / Draw 4 - 4:30PM
Sunday, January 15, 2017Draw 5 - 8:30AM / Draw 6 - 12:30PM / Draw 7 - 4:30PM


Draw 1 - 4:30PM

Game : 1-2 | Event : A [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Murray*01304302X13
Team Anderson20010010X4

Game : 1-3 | Event : A [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Kopytko*00211203X9
Team Kentel11000010X3

Game : 1-4 | Event : A [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Team Raber*30301200X9
Kita01010011X4

Draw 2 - 8:30AM

Game : 2-1 | Event : A [FINAL]

Sheet 1 H1234567891011Total
Murray10100110X4
Team Raber*00012002X5

Game : 2-4 | Event : A [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Team Love02022010X7
Kopytko*20000100X3

Draw 3 - 12:30PM

Game : 3-3 | Event : B [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Team Anderson10103001X6
Kita*01030320X9

Game : 3-4 | Event : B [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Team Kentel0400000X4
Murray*3042122X14

Draw 4 - 4:30PM

Game : 4-1 | Event : B [FINAL]

Sheet 1 H1234567891011Total
Kita0000X0
Kopytko*4352X14

Game : 4-2 | Event : A [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Team Love0310102X7
Team Raber*1001010X3

Game : 4-3 | Event : C [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Team Kentel00100000X1
Team Anderson*11012112X9

Draw 5 - 8:30AM

Game : 5-2 | Event : B [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Kopytko00030100X4
Murray*14203010X11

Game : 5-4 | Event : C [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Team Anderson0000000X0
Kita*1111113X9

Draw 6 - 12:30PM

Game : 6-1 | Event : C [FINAL]

Sheet 1 H1234567891011Total
Kita00011101X4
Kopytko*21100040X8

Game : 6-3 | Event : B [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Team Raber10200401X8
Murray*01013010X6

Draw 7 - 4:30PM

Game : 7-2 | Event : C [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Kopytko10100100X3
Murray*01010011X4

Brackets



Event A

 
 Team Love [7]
       
           
 Team Kentel [3]
Draw 2  Ice  4  (L to B2)
 Team Love [7]
     
           
Draw 1  Ice  3  (L to B3)
 Kopytko [3]
       
           
 Kopytko [9]
         
           
    Draw 4  Ice  2  (L to B4) Team Love    
 Team Anderson [4]
   
Qualifier 1  
   
           
Draw 1  Ice  2  (L to B1)
 Murray [4]
       
           
 Murray [13]
         
  Draw 2  Ice  1  (L to B3)
 Team Raber [3]
     
 Kita [4]
         
           
Draw 1  Ice  4  (L to B1)
 Team Raber [5]
       
           
 Team Raber [9]
         
           
           

Event B

B1 Team Anderson [6]
         
     
B4 Team Raber [8]
   
Draw 3  Ice  3  (L to C1)
 Kita [0]
       
           
B1 Kita [9]
Draw 4  Ice  1  (L to C2)
 Kopytko [4]
Draw 6  Ice  3  (L to C4) Team Raber  
       
Qualifier 2  
 
 
B2 Kopytko [14]
       
    Draw 5  Ice  2  (L to C3)
 Murray [6]
   
 
B3 Team Kentel [4]
       
           
  Draw 3  Ice  4  (L to C1)
 Murray [11]
     
           
 
B3 Murray [14]
       
           
           

Event C

C1 Team Kentel [1]
         
           
Draw 4  Ice  3  
 Team Anderson [0]
       
           
C1 Team Anderson [9]
Draw 5  Ice  4  
 Kita [4]
     
           
 
C2 Kita [9]
Draw 6  Ice  1  
 Kopytko [3]
   
           
   
C3 Kopytko [8]
Draw 7  Ice  2   Murray  
       
Qualifier 3  
 
     
C4 Murray [4]
   
           
           



Teams

Kita
Eastlink (Oliver) Curling Centre/Penticton
Skip: Tane Kita
Third: Tyler Antunes
Second: Keiji Kita
Lead: Joseph Trudel
Fifth: Mathew Stubban
Coach: Bruce Schroeter
   
Kopytko
Kamloops Curling Centre
Skip: Mitchell Kopytko
Third: Colorado Marr
Second: Kieren O'Neil
Lead: Ryan Watson
Fifth:
Coach: Brenda Nordin/Chad Kopytko
   
Murray
Kelowna/Kamloops
Skip: Ramsay Murray
Third: Tyler Makar
Second: Ewan Murray
Lead: Jaryn MacInnes
Fifth:
Coach: Monica Makar
   
Team Anderson
Enderby Curling Rink
Skip: Brin Raglan
Third: Brad Anderson
Second: Brody Anderson
Lead: Nolan Blaeser
Fifth:
Coach: Hubert Van Berkel
   
Team Kentel
Kelowna Curling Club
Skip: Joel Kentel
Third: Landon Schueler
Second: Connor Applegate
Lead: Jordna Schueler
Fifth:
Coach: Harold Schueler
   
Team Love
Vernon Curling Club
Skip: Thomas Love
Third: Erik Colwell
Second: Brendan Chapple
Lead: Logan Miron
Fifth:
Coach: Dean Chapple
   
Team Raber
Vernon and Salmon Arm
Skip: Adam Raber
Third: Ben Morin
Second: Andrew Cowell
Lead: Gray Simms
Fifth:
Coach: Dale Hofer
      
   


Sponsors