Coquitlam Curling Club

Masters Lower Mainland Women's

Coquitlam, BC
Friday, January 27, 2017 to Sunday, January 29, 2017


Qualifiers

EventTeam
1 Klebe
2 Mick
3 Clark



Draw Times

DatesDraws
Friday, January 27, 2017Draw 1 - 10:00AM / Draw 2 - 2:00PM
Saturday, January 28, 2017Draw 3 - 8:00AM / Draw 4 - 12:00PM
Sunday, January 29, 2017Draw 5 - 10:00AM


Draw 1 - 10:00AM

Game : 1-1 | Event : A [FINAL]

Sheet 1 H1234567891011Total
Clark10210021X7
Mick*01001300X5

Game : 1-6 | Event : A [FINAL]

Sheet 6 H1234567891011Total
Gardner00010110X3
McFadden*21201001X7

Draw 2 - 2:00PM

Game : 2-2 | Event : A [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Clark000012100X 4
Klebe*200100011X 5

Game : 2-5 | Event : B [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
Gardner*000000XX0
Mick111142XX10

Draw 3 - 8:00AM

Game : 3-1 | Event : B [FINAL]

Sheet 1 H1234567891011Total
Clark*100100XX2
Mick021041XX8

Game : 3-4 | Event : A [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
McFadden*0000200X2
Klebe0111021X6

Draw 4 - 12:00PM

Game : 4-3 | Event : C [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Clark*02500101X9
Gardner10012020X6

Game : 4-5 | Event : B [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
McFadden2000XXX2
Mick*0427XXX13

Draw 5 - 10:00AM

Game : 5-4 | Event : C [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
McFadden*2010010X4
Clark0301201X7

Brackets



Event A

 Clark [7]
         
           
Draw 1  Ice  1  (L to B1)
 Clark [4]
       
           
 Mick [5] 
Draw 2  Ice  2  (L to B3)
 Klebe [6]
     
           
 
 Klebe [5]
       
    Draw 3  Ice  4  (L to B4) Klebe    
 
 Gardner [3]
 
Qualifier 1  
   
           
  Draw 1  Ice  6  (L to B2)
 McFadden [2]
     
           
 
 McFadden [7]
       
           
           

Event B

B1 Mick [10]
 
B4 McFadden [2]
     
           
Draw 2  Ice  5  (L to C1)
 Mick [8]
Draw 4  Ice  5  (L to C3) Mick    
     
Qualifier 2  
   
B2 Gardner [0]
Draw 3  Ice  1  (L to C2)
 Mick [13]
     
           
 
B3 Clark [2]
       
           
           

Event C

C1 Gardner [6]
         
           
Draw 4  Ice  3  
 Clark [7]
       
           
C2 Clark [9]
Draw 5  Ice  4   Clark      
   
Qualifier 3  
     
 
C3 McFadden [4]
       
           
           



Teams

Clark
Royal City/Langley
Skip: Gwen Clark
Third: Marilynne Burrus
Second: Vicki Smith
Lead: Janeen Curley
Fifth: Connie Stunden
Coach:
   
Gardner
Royal City/Cloverdale
Skip: Isobel Gardner
Third: Diane Jarvos
Second: Dianne Armstrong
Lead: Linda Palm
Fifth:
Coach:
   
Klebe
Chilliwack/Cloverdale/Richmond
Skip: Janet Klebe
Third: Kerri Miller
Second: Jane Adam
Lead: Laurie Shimizu
Fifth:
Coach: Vic Schimizu
   
McFadden
Royal City Curling Club
Skip: Carol McFadden
Third: Mona Bassett
Second: Monica Hunter
Lead: Susan Teleske
Fifth:
Coach:
   
Mick
Marpole CC
Skip: Joanne Mick
Third: Pam Chow
Second: Jay Taylor
Lead: Joy McInnis
Fifth:
Coach:
      
   


Sponsors