Cowichan Rocks

Island Regional Mixed Playdown

Lake Cowichan, BC
Friday, February 17, 2017 to Sunday, February 19, 2017


Qualifiers

EventTeam
A Baier



Draw Times

DatesDraws
Friday, February 17, 2017Draw 1 - 7:00PM
Saturday, February 18, 2017Draw 2 - 9:00AM / Draw 3 - 2:00PM / Draw 4 - 7:00PM
Sunday, February 19, 2017Draw 5 - 9:00AM / Draw 6 - 2:00PM


Draw 1 - 7:00PM

Game : 1-2 | Event : A [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Dejong10003400X08
Komlodi*02120011X07

Game : 1-4 | Event : A [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Zinkew100001XX2
Baier*021130XX7

Draw 2 - 9:00AM

Game : 2-3 | Event : A [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Komlodi0000020X2
Zinkew*2213101X10

Game : 2-4 | Event : A [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Dejong01100031X6
Craig*00013300X7

Draw 3 - 2:00PM

Game : 3-2 | Event : A [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Dejong10006001X8
Zinkew*01210010X5

Game : 3-3 | Event : A [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Craig10200501X9
Baier*01021010X5

Draw 4 - 7:00PM

Game : 4-4 | Event : A [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Baier44010XXX9
Dejong*00101XXX2

Draw 5 - 9:00AM

Game : 5-3 | Event : A [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Baier0011051X8
Craig*1100200X4

Draw 6 - 2:00PM

Game : 6-2 | Event : A [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Craig0101020X4
Baier*3020101X7

Brackets



Event A

 
 Dejong [8]
       
           
  Draw 1  Ice  2  (L to B1)
 Dejong [6]
     
           
 
 Komlodi [7]
Draw 2  Ice  4  (L to B3)
 Craig [9]
   
           
   
 Craig [7]
     
      Draw 3  Ice  3  (L to B4)(W to B5)
B5 Craig [4]
 
   
 Zinkew [2]
     
           
    Draw 1  Ice  4  (L to B2)
 Baier [5]
   
           
   
 Baier [7]
     
        Draw 6  Ice  2   Baier
         
A - Qualifier  
   
B4 Baier [9]
     
           
 
B3 Dejong [8]
Draw 4  Ice  4  
 Baier [8]
   
           
B1 Komlodi [2]
Draw 3  Ice  2  
 Dejong [2]
Draw 5  Ice  3  
 Baier [7]
 
           
Draw 2  Ice  3  
 Zinkew [5]
 
B5 Craig [4]
   
           
B2 Zinkew [10]
         
           
           



Teams

Baier
Victoria Curling CLub
Skip: Chris Baier
Third: Steph Jackson-Baier
Second: Will Duggan
Lead: Sydney Brilz
Fifth:
Coach:
   
Craig
Kerry Park & Nanaimo Curling Centres
Skip: Wes Craig
Third: Kesa Van Osch
Second: Miles Craig
Lead: Kalia Van Osch
Fifth:
Coach: Roselyn Craig
   
Dejong
Victoria Curling CLub
Skip: Cameron DeJong
Third: Taylor Reese Hansen
Second: Alex Horvath
Lead: Mariah Coulombe
Fifth:
Coach: Bob Coulombe
   
Komlodi
Victoria Curling Club
Skip: Andrew Komlodi
Third: Jessie Sanderson
Second: Corey Chester
Lead: Carley Sandwith
Fifth:
Coach:
   
Zinkew
Kerry Park Curling Centre
Skip: Randy Zinkew
Third: Rhonda Stoner
Second: Scott West
Lead: Heather Koniuk
Fifth:
Coach:
      
   


Sponsors