Kelowna Curling Club

2021 AMJ Campbell BC Mixed Championship

Kelowna, BC
Tuesday, October 5, 2021 to Sunday, October 10, 2021


Standings

TeamWL
McCrady50
Robillard41
Baier24
Wright24
Craig32
Buchy32
Arsenault22
Tolley13
Lang04


Qualifiers

EventTeam
A1 McCrady
A2 Robillard
B1 Buchy
B2 Craig
ChampionRobillard



Draw Times

DatesDraws
Thursday, October 07, 2021Draw 1 - 2:00PM / Draw 2 - 7:00PM
Friday, October 08, 2021Draw 3 - 10:00AM / Draw 4 - 2:00PM
Saturday, October 09, 2021Draw 5 - 10:00AM / Draw 6 - 2:00PM / Draw 7 - 6:00PM
Sunday, October 10, 2021Draw 8 - 8:00AM / Draw 9 - 12:00PM / Draw 10 - 4:00PM


Draw 1 - Thursday, Oct 7 at 2:00PM

Game : 1-1 | Event : RR [FINAL]

Sheet 1 H1234567891011Total
Arsenault*000010X1
Wright211102X7

Game : 1-2 | Event : RR [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Craig*10021000X4
Tolley00400211X8

Game : 1-3 | Event : RR [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Lang*10100210X5
Baier05011002X9

Game : 1-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
McCrady*004211X8
Buchy000000X0

Draw 2 - Thursday, Oct 7 at 7:00PM

Game : 2-1 | Event : RR [FINAL]

Sheet 1 H1234567891011Total
Robillard01020102X6
Tolley*10201010X5

Game : 2-2 | Event : RR [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Arsenault*01020011X5
Lang00200100X3

Game : 2-3 | Event : RR [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Wright*0102000X3
Buchy1030012X7

Game : 2-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Baier*1000100X2
Craig0112012X7

Draw 3 - Friday, Oct 8 at 10:00AM

Game : 3-2 | Event : RR [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Wright00121030X7
McCrady*13000103X8

Game : 3-3 | Event : RR [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Craig101010X3
Robillard*010502X8

Draw 4 - Friday, Oct 8 at 2:00PM

Game : 4-1 | Event : RR [FINAL]

Sheet 1 H1234567891011Total
Buchy000101X2
Craig*111040X7

Game : 4-2 | Event : RR [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Robillard1000105X7
Baier*0001010X2

Game : 4-3 | Event : RR [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Lang0000100X1
McCrady0101023X7

Game : 4-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Tolley01002000X3
Arsenault*10110112X7

Draw 5 - Saturday, Oct 9 at 10:00AM

Game : 5-1 | Event : RR [FINAL]

Sheet 1 H1234567891011Total
Tolley000020200X 4
Wright*100101011X 5

Game : 5-2 | Event : RR [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Buchy*101314X10
Lang010000X1

Game : 5-3 | Event : RR [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Baier*0123X6
Arsenault0000X0

Game : 5-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
McCrady202100102X 8
Robillard*010011030X 6

Draw 6 - Saturday, Oct 9 at 2:00PM

Game : 6-10 | Event : A [FINAL]

Sheet 10 H1234567891011Total
McCrady*1133X8
Wright0000X0

Game : 6-9 | Event : A [FINAL]

Sheet 9 H1234567891011Total
Robillard*1203004X10
Baier0020120X5

Draw 7 - Saturday, Oct 9 at 6:00PM

Game : 7-11 | Event : B [FINAL]

Sheet 11 H1234567891011Total
Craig*0021013X7
Baier2000200X4

Game : 7-8 | Event : B [FINAL]

Sheet 8 H1234567891011Total
Buchy*0200103X6
Wright1010020X4

Draw 8 - Sunday, Oct 10 at 8:00AM

Game : 8 | Event : PL [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
Buchy*0110100X3
Craig1003003X7

Game : 8-9 | Event : PL [FINAL]

Sheet 9 H1234567891011Total
McCrady*203011X7
Robillard020100X3

Draw 9 - Sunday, Oct 10 at 12:00PM

Game : 9 | Event : PL [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
Robillard*24003X9
Craig00120X3

Draw 10 - Sunday, Oct 10 at 4:00PM

Game : 10 | Event : PL [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
McCrady*2010010X4
Robillard0202101X6

Brackets



Event A

S1 McCrady [8]
           
             
Draw 6  Ice 10  (L to B2) McCrady          
 
A1 Qualifier  
         
S4 Wright [0]
           
             
S2 Robillard [10]
           
             
Draw 6  Ice  9  (L to B1) Robillard          
 
A2 Qualifier  
         
S3 Baier [5]
           
             
             

Event B

S6 Buchy [6]
           
             
Draw 7  Ice  8   Buchy          
 
B1 Qualifier  
         
B1 Wright [4]
           
             
S5 Craig [7]
           
             
Draw 7  Ice 11   Craig          
 
B2 Qualifier  
         
B2 Baier [4]
           
             
             

Event PL

 
A1 McCrady [7]
         
             
  Draw 8  Ice  9  (L to SF)
 McCrady [4]
       
             
 
A2 Robillard [3]
         
             
    Draw 10      Robillard      
     
Champion  
     
 
SF Robillard [9]
         
             
 Buchy [3]
Draw 9     
 Robillard [6]
       
             
Draw 8     
 Craig [3]
         
             
 Craig [7]
           
             
             



Teams

Arsenault
Skip: Mary-Anne Arsenault
Third: Dave Stephenson
Second: Lisa Walker Stephenson
Lead: Alan Shepherd
Fifth:
Coach:
   
Baier
Skip: Chris Baier
Third: Stephanie Jackson-Baier
Second: Cameron de Jong
Lead: Carley Sandwith-Craig
Fifth:
Coach:
   
Buchy
Skip: Tom Buchy
Third: Kaila Buchy
Second: Dave Toffolo
Lead: Jaelyn Cotter
Fifth:
Coach:
   
Craig
Skip: Miles Craig
Third: Shawna Jensen
Second: Dave McGarry
Lead: Laryssa Legan-Dykstra
Fifth:
Coach:
   
Lang
Skip: Peter Lang
Third: Kym Neutel
Second: Craig Coyne
Lead: Heather Lawrence
Fifth:
Coach:
   
McCrady
Skip: Matthew McCrady
Third: Kayla MacMillan
Second: Cody Tanaka
Lead: Sarah Loken
Fifth:
Coach:
   
Robillard
Skip: Sebastien Robillard
Third: Karla Thompson
Second: Nathan Small
Lead: Amanda Guido
Fifth:
Coach:
   
Tolley
Skip: Matt Tolley
Third: Alyssa Kyllo
Second: Jason Larence
Lead: Jenna Denton
Fifth:
Coach:
   
Wright
Skip: Steve Wright
Third: Sarah Daniels
Second: Ernie Daniels
Lead: Megan Daniels
Fifth:
Coach:
      
   


Sponsors