Chilliwack Curling Club

Challenge Cup

Chilliwack, BC
Friday, November 5, 2021 to Sunday, November 7, 2021


Standings

TeamWL
Beaton41
Norrington32
St. John32
Arndt32
McNeill23
Ramsey05


Qualifiers

EventTeam



Draw Times

DatesDraws
Saturday, November 06, 2021Draw 1 - 10:00AM / Draw 2 - 2:00PM / Draw 3 - 7:00PM
Sunday, November 07, 2021Draw 4 - 9:00AM / Draw 5 - 1:00PM


Draw 1 - Saturday, Nov 6 at 10:00AM

Game : 1-2 | Event : RR [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
McNeill2100100X4
Norrington0012011X5

Game : 1-3 | Event : RR [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Arndt002021X5
St. John110200X4

Game : 1-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Beaton121201X7
Ramsey000020X2

Draw 2 - Saturday, Nov 6 at 2:00PM

Game : 2-2 | Event : RR [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Beaton021000X3
Arndt100211X5

Game : 2-3 | Event : RR [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
McNeill204511X13
Ramsey020000X2

Game : 2-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Norrington002000X2
St. John110321X8

Draw 3 - Saturday, Nov 6 at 7:00PM

Game : 3-2 | Event : RR [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Ramsey000000X0
St. John142014X12

Game : 3-3 | Event : RR [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Norrington101023X7
Arndt040100X5

Game : 3-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
McNeill201100X4
Beaton040031X8

Draw 4 - Sunday, Nov 7 at 9:00AM

Game : 4-2 | Event : RR [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Arndt00001X1
McNeill22100X5

Game : 4-3 | Event : RR [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
St. John112000X4
Beaton000231X6

Game : 4-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Ramsey010001X2
Norrington200610X9

Draw 5 - Sunday, Nov 7 at 1:00PM

Game : 5-2 | Event : RR [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Norrington010010X2
Beaton201202X7

Game : 5-3 | Event : RR [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Ramsey000001X1
Arndt133320X12

Game : 5-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
St. John300101X5
McNeill011010X3

Brackets





Teams

Arndt
Vernon/Kamloops
Skip: Ava Arndt
Third: Bethany Evans
Second: Ivy Jensen
Lead: Alicia Evans
Fifth:
Coach: David Arndt
   
Beaton
Salmon Arm, Vernon
Skip: Dane Beaton
Third: Kaiden Beck
Second: Nolan Beck
Lead: Austin Tomlinson
Fifth:
Coach: Ty Tomlinson
   
McNeill
Victoria
Skip: Sampson McNeill
Third: Brent Buckham
Second: Mercer Falvai
Lead: Jaxon Bjornson
Fifth:
Coach: Len Stewart
   
Norrington
Port Moody
Skip: Sidney Norrington
Third: Megan Kostrzycki
Second: Ashley Fenton
Lead: Ara Yoo
Fifth:
Coach: Anne Mackillican
   
Ramsey
Kelowna
Skip: Claire Ramsey
Third: Hayden Kopp
Second: Kai Ramsey
Lead: Max Ramsey
Fifth:
Coach: Brian Lyall
   
St. John
Kelowna/Summerland
Skip: Rhett St. John
Third: Owen Jaeger
Second: Spencer Rempel
Lead: Noah Wielgosz
Fifth:
Coach: Tracis Wielgosz/ Tyler Jaeger
   


Sponsors