Cranbrook Curling Club

2017 BC Masters Curling Championship - Women's

Cranbrook, BC
Tuesday, March 07, 2017 to Sunday, March 12, 2017


Standings

TeamWL
Klebe61
Mick52
Clark52
Noble43
Blashko34
Strilesky34
McLeod25
Bentley07


Qualifiers

EventTeam
ChampionKlebe



Draw Times

DatesDraws
Tuesday, March 07, 2017Draw 1 - 2:45PM / Draw 2 - 7:30PM
Wednesday, March 08, 2017Draw 3 - 9:00AM / Draw 4 - 2:00PM / Draw 5 - 7:00PM
Thursday, March 09, 2017Draw 6 - 9:00AM / Draw 7 - 2:00PM / Draw 8 - 7:00PM
Friday, March 10, 2017Draw 9 - 9:00AM / Draw 10 - 2:00PM
Saturday, March 11, 2017Draw 12 - 2:00PM
Sunday, March 12, 2017Draw 13 - 9:00AM / Draw 14 - 2:00PM


Draw 1 - 2:45PM

Game : 1-5 | Event : RR [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
Mick01020042X9
Noble*10103300X8

Game : 1-6 | Event : RR [FINAL]

Sheet 6 H1234567891011Total
Blashko0002030X5
Klebe*2130401X11

Draw 2 - 7:30PM

Game : 2-2 | Event : RR [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Noble0100100X2
Clark*1011031X7

Game : 2-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Blashko01211001X6
Strilesky*20000210X5

Game : 2-5 | Event : RR [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
Klebe0302001X6
McLeod*1010100X3

Game : 2-6 | Event : RR [FINAL]

Sheet 6 H1234567891011Total
Bentley00100220X5
Mick*11051001X9


Draw 4 - 2:00PM

Game : 4-2 | Event : RR [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Bentley0000110X2
Noble*2132001X9

Game : 4-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Mick1400212X10
McLeod*0021000X3

Game : 4-5 | Event : RR [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
Clark20100022X7
Blashko*02011100X5

Game : 4-6 | Event : RR [FINAL]

Sheet 6 H1234567891011Total
Klebe201051X9
Strilesky*020100X3

Draw 5 - 7:00PM

Game : 5-3 | Event : RR [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
McLeod2001212X8
Strilesky*0310000X4

Game : 5-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Bentley0000X0
Clark*4344X15

Game : 5-5 | Event : RR [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
Klebe000022201X 7
Mick*013100010X 6

Game : 5-6 | Event : RR [FINAL]

Sheet 6 H1234567891011Total
Noble042111X9
Blashko*100000X1


Draw 7 - 2:00PM

Game : 7-1 | Event : RR [FINAL]

Sheet 1 H1234567891011Total
Noble0410104X10
Strilesky*4000020X6

Game : 7-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Clark0102213X9
McLeod*1010000X2

Game : 7-5 | Event : RR [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
Bentley000010X1
Klebe*221103X9

Game : 7-6 | Event : RR [FINAL]

Sheet 6 H1234567891011Total
Mick1051012X10
Blashko*0100100X2

Draw 8 - 7:00PM

Game : 8-3 | Event : RR [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Blashko00030013X7
McLeod*11102100X6

Game : 8-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Klebe01011003X6
Noble*10100100X3

Game : 8-5 | Event : RR [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
Clark01020100X4
Mick*10101011X5

Game : 8-6 | Event : RR [FINAL]

Sheet 6 H1234567891011Total
Strilesky0021021X6
Bentley*1100100X3

Draw 9 - 9:00AM

Game : 9-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Strilesky10200311X8
Mick*01042000X7

Game : 9-5 | Event : RR [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
McLeod11211X6
Bentley*00000X0

Game : 9-6 | Event : RR [FINAL]

Sheet 6 H1234567891011Total
Clark1002011X5
Klebe*0010100X2

Draw 10 - 2:00PM

Game : 10-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Blashko010324X10
Bentley*101000X2

Game : 10-5 | Event : RR [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
Strilesky03100011X6
Clark*10011200X5

Game : 10-6 | Event : RR [FINAL]

Sheet 6 H1234567891011Total
McLeod0110101X4
Noble*2004020X8

Draw 12 - 2:00PM

Game : 12 | Event : QF [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
Klebe2110410X9
Mick*0001001X2

Game : 12 | Event : QF [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
Clark110100X3
Noble*004021X7

Draw 13 - 9:00AM

Game : 13 | Event : SF [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
Mick*0120000X3
Noble1001013X6

Draw 14 - 2:00PM

Game : 14 | Event : FIN [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
Klebe01002020X5
Noble*00200101X4

Brackets



Event PL

           
 
1 Qualifier - 
 Klebe [9]
     
           
    Draw 12     (L to Q12)
 Klebe [5]
   
           
 
2 Qualifier - 
 Mick [2] 
     
           
3 Qualifier - 
 Clark [3]
  Draw 14      Klebe  
       
Champion  
 
  Draw 12     
 Noble [6]
     
           
4 Qualifier - 
 Noble [7]
Draw 13     
 Noble [4]
   
           
 
Q1 vs Q2 Loser - 
 Mick [3] 
     
           
           



Teams

Bentley
Quesnel Curling Centre
Skip: Trudy Bentley
Third: Gloria Ardell
Second: Lynda Sales
Lead: Fay Pethick
Fifth:
Coach:
   
Blashko
Summerland/Oliver/Kelowna
Skip: Lil Blashko
Third: Diane Tetreault
Second: Marilyn Resler
Lead: Pat Batchelor
Fifth:
Coach:
   
Clark
Royal City/Langley
Skip: Gwen Clark
Third: Marilynne Burrus
Second: Vicki Smith
Lead: Janeen Curley
Fifth: Connie Stunden
Coach:
   
Klebe
Chilliwack/Cloverdale/Richmond
Skip: Janet Klebe
Third: Kerri Miller
Second: Jane Adam
Lead: Laurie Shimizu
Fifth:
Coach: Vic Schimizu
   
McLeod
Castlegar/Beaver Valley
Skip: CATHY MCLEOD
Third: Grace Terness
Second: ROSE BEAUCHAMP
Lead: MYRNA REICHMUTH
Fifth:
Coach:
   
Mick
Marpole CC
Skip: Joanne Mick
Third: Pam Chow
Second: Jay Taylor
Lead: Joy McInnis
Fifth:
Coach:
   
Noble
Qualicum & District Curling Club
Skip: Lynne Noble
Third: Lorraine Jeffries
Second: Glynis Davis
Lead: Elly Moore
Fifth:
Coach:
   
Strilesky
Nanaimo Curling Club
Skip: Natalka Strilesky
Third: Linda Torgerson
Second: Sharon Luttell
Lead: Carol Tromans
Fifth:
Coach:
   


Sponsors