Kamloops Curling Club

BCIMCA & PCMCA 2018 CHAMPIONSHIP Teams 60+Mixed

Kamloops, BC
Wednesday, March 21, 2018 to Saturday, March 24, 2018


Score Card


1. Enge
2. Kondal
3. Beauchamp
4. Reglin
5. Shimizu
6. Skernek
7. Schmirler

1. Enge
Delta Thistle
010100
2. Kondal
Duncan
202222
3. Beauchamp
Grand Forks
120002
4. Reglin
Kelowna
202022
5. Shimizu
Richmond
102222
6. Skernek
Vernon
202001
7. Schmirler
Vernon
200001


Click for Win/Loss Detail View
1. Enge
2. Kondal
3. Beauchamp
4. Reglin
5. Shimizu
6. Skernek
7. Schmirler

1. Enge
Delta Thistle
L9-10T5-5L6-8T5-5L5-7L3-10
2. Kondal
Duncan
W10-9L3-7W6-4W8-5W6-2W8-7
3. Beauchamp
Grand Forks
T5-5W7-3L3-7L1-7L4-6W7-0
4. Reglin
Kelowna
W8-6L4-6W7-3L6-7W11-4W9-4
5. Shimizu
Richmond
T5-5L5-8W7-1W7-6W10-6W10-2
6. Skernek
Vernon
W7-5L2-6W6-4L4-11L6-10T10-10
7. Schmirler
Vernon
W10-3L7-8L0-7L4-9L2-10T10-10



Standings / Points

TeamWLTPts
Kondal51010
Shimizu4119
Reglin4208
Skernek2315
Beauchamp2315
Schmirler1413
Enge0422


Qualifiers

EventTeam



Draw Times

DatesDraws
Wednesday, March 21, 2018Draw 1 - 8:00AM / Draw 2 - 22:15AM / Draw 3 - 2:45PM / Draw 4 - 5:15PM
Thursday, March 22, 2018Draw 5 - 8:00AM / Draw 6 - 10:30AM / Draw 7 - 2:00PM / Draw 8 - 4:30PM
Friday, March 23, 2018Draw 9 - 8:00AM / Draw 10 - 10:30AM / Draw 11 - 2:00PM / Draw 12 - 4:30PM
Saturday, March 24, 2018Draw 13 - 8:00AM / Draw 14 - 10:30AM


Draw 1 - 8:00AM


Draw 2 - 22:15AM

Game : 2-5 | Event : RR [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
Shimizu21106X10
Schmirler*00020X2

Game : 2-6 | Event : RR [FINAL]

Sheet 6 H1234567891011Total
Enge00112100X5
Beauchamp*21000011X5

Game : 2-8 | Event : RR [FINAL]

Sheet 8 H1234567891011Total
Kondal30110100X6
Reglin*01001011X4


Draw 4 - 5:15PM

Game : 4-5 | Event : RR [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
Reglin22000400X8
Enge*00111021X6

Game : 4-6 | Event : RR [FINAL]

Sheet 6 H1234567891011Total
Shimizu1010323X10
Skernek*0402000X6

Game : 4-7 | Event : RR [FINAL]

Sheet 7 H1234567891011Total
Beauchamp21000112X7
Kondal*00111000X3

Draw 5 - 8:00AM

Game : 5-1 | Event : RR [FINAL]

Sheet 1 H1234567891011Total
Shimizu0111031X7
Beauchamp*0000100X1

Game : 5-2 | Event : RR [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Schmirler312040X10
Enge*000201X3

Game : 5-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Kondal02110011X6
Skernek*00001100X2


Draw 7 - 2:00PM

Game : 7-1 | Event : RR [FINAL]

Sheet 1 H1234567891011Total
Schmirler30201010X7
Kondal*04010201X8

Game : 7-7 | Event : RR [FINAL]

Sheet 7 H1234567891011Total
Reglin11020101X6
Shimizu*00203020X7

Game : 7-8 | Event : RR [FINAL]

Sheet 8 H1234567891011Total
Skernek20201110X7
Enge*02020001X5



Draw 10 - 10:30AM

Game : 10-3 | Event : RR [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Enge40011030X9
Kondal*01400203X10

Game : 10-5 | Event : RR [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
Skernek1002102X6
Beauchamp*0110020X4

Game : 10-6 | Event : RR [FINAL]

Sheet 6 H1234567891011Total
Schmirler100300X4
Reglin*042021X9


Draw 12 - 4:30PM

Game : 12-2 | Event : RR [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Kondal05001011X8
Shimizu*10120100X5

Game : 12-3 | Event : RR [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Skernek02020240X10
Schmirler*10205002X10

Game : 12-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Beauchamp10000200X3
Reglin*01111012X7

Draw 13 - 8:00AM

Game : 13-6 | Event : RR [FINAL]

Sheet 6 H1234567891011Total
Enge11020010X5
Shimizu*00101201X5

Game : 13-7 | Event : RR [FINAL]

Sheet 7 H1234567891011Total
Reglin20011124X11
Skernek*02200000X4

Game : 13-8 | Event : RR [FINAL]

Sheet 8 H1234567891011Total
Beauchamp4111X7
Schmirler*0000X0




Teams

Beauchamp
Grand Forks
Skip: Russ Beauchamp
Third: Rose Beauchamp
Second: Earl Hunt
Lead: Lyn Mackey
Fifth:
Coach:
   
Enge
Delta Thistle
Skip: Steve Enge
Third: Marg Parsons
Second: Carl Gung
Lead: Marg Watts
Fifth:
Coach:
   
Kondal
Duncan
Skip: Paul Kondal
Third: Loraine Gagnon
Second: Randy Mcleod
Lead: Jan Giles
Fifth: Keith Ainsley
Coach:
   
Reglin
Kelowna
Skip: Francis Reglin
Third: Deanna Tannas
Second: Lorne Buna
Lead: Susan Papp
Fifth:
Coach:
   
Schmirler
Vernon
Skip: Guy Schmirler
Third: Mary Carr
Second: Bill Carr
Lead: Linda Schmirler
Fifth:
Coach:
   
Shimizu
Richmond
Skip: Vic Shimizu
Third: Laurie Shimizu
Second: Stephen Taaka
Lead: Dianne Taska
Fifth:
Coach:
   
Skernek
Vernon
Skip: Jim Skrenek
Third: Jean Wilkie
Second: Bill Drinkwater
Lead: Mei Wong
Fifth:
Coach:
      
   


Sponsors