Cloverdale Curling Club / Langley Curling Club

2017 PCMCA/BCIMCA 60+ Women's Competition

Cloverdale & Langley, BC
Wednesday, March 15, 2017 to Saturday, March 18, 2017


Score Card


1. Debelser
2. Brunn
3. Mosure
4. Sanders
5. Lepine
6. McFadden
7. Obee

1. Debelser
B.C.I.M.C.A - Zone 1 - Vernon
002202
2. Brunn
B.C.I.M.C.A - Zone 2 - Host Club
222122
3. Mosure
B.C.I.M.C.A - Zone 4 - Vernon
200002
4. Sanders
P.C.M.C.A. - Zone 1 - Juan de Fuca
002000
5. Lepine
P.C.M.C.A. - Zone 2 - Langley
012220
6. McFadden
P.C.M.C.A. - Zone 3 - Royal City
202200
7. Obee
P.C.M.C.A. - Zone 4 - Nanaimo
000222


Click for Win/Loss Detail View
1. Debelser
2. Brunn
3. Mosure
4. Sanders
5. Lepine
6. McFadden
7. Obee

1. Debelser
B.C.I.M.C.A - Zone 1 - Vernon
L5-11L4-10W5-4W7-4L2-10W11-0
2. Brunn
B.C.I.M.C.A - Zone 2 - Host Club
W11-5W6-5W5-3T5-5W9-8W6-3
3. Mosure
B.C.I.M.C.A - Zone 4 - Vernon
W10-4L5-6L6-7L1-9L6-7W11-3
4. Sanders
P.C.M.C.A. - Zone 1 - Juan de Fuca
L4-5L3-5W7-6L3-8L4-7L7-8
5. Lepine
P.C.M.C.A. - Zone 2 - Langley
L4-7T5-5W9-1W8-3W8-1L5-10
6. McFadden
P.C.M.C.A. - Zone 3 - Royal City
W10-2L8-9W7-6W7-4L1-8L4-7
7. Obee
P.C.M.C.A. - Zone 4 - Nanaimo
L0-11L3-6L3-11W8-7W10-5W7-4



Standings / Points

TeamWLTPts
Brunn50111
Lepine3217
Debelser3306
Obee3306
McFadden3306
Mosure2404
Sanders1502


Qualifiers

EventTeam
ChampionLepine
BCIMCA ChampionMosure
PCMCA ChampionObee



Draw Times

DatesDraws
Wednesday, March 15, 2017Draw 1 - 8:00AM Cloverdale / Draw 2 - 1:00PM Cloverdale
Thursday, March 16, 2017Draw 3 - 10:30AM Langley / Draw 4 - 3:30PM Langley
Friday, March 17, 2017Draw 5 - 8:00AM Cloverdale / Draw 6 - 1:00PM Cloverdale
Saturday, March 18, 2017Draw 7 - 10:30AM Langley


Draw 1 - 8:00AM Cloverdale

Game : 1-2 | Event : RR [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Debelser01110011X5
Sanders*10002100X4

Game : 1-3 | Event : RR [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Brunn20010110X5
Lepine*00102002X5

Game : 1-7 | Event : RR [FINAL]

Sheet 7 H1234567891011Total
Mosure120332X11
Obee*003000X3

Draw 2 - 1:00PM Cloverdale

Game : 2-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
McFadden20410300X10
Debelser*01001000X2

Game : 2-5 | Event : RR [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
Obee10101000X3
Brunn*01020120X6

Game : 2-6 | Event : RR [FINAL]

Sheet 6 H1234567891011Total
Lepine40212000X9
Mosure*01000000X1

Draw 3 - 10:30AM Langley

Game : 3-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Mosure30010101X6
Sanders*03201010X7

Game : 3-5 | Event : RR [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
Lepine02010010X4
Debelser*10201102X7

Game : 3-6 | Event : RR [FINAL]

Sheet 6 H1234567891011Total
McFadden00304010X8
Brunn*21020103X9

Draw 4 - 3:30PM Langley

Game : 4-3 | Event : RR [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Sanders01001100X3
Brunn*00110021X5

Game : 4-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Debelser231113X11
Obee*000000X0

Game : 4-5 | Event : RR [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
McFadden00301102X7
Mosure*21010020X6

Draw 5 - 8:00AM Cloverdale

Game : 5-2 | Event : RR [FINAL]

Sheet 2 H1234567891011Total
Brunn20302400X11
Debelser*03020000X5

Game : 5-3 | Event : RR [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Obee11041000X7
McFadden*00100120X4

Game : 5-5 | Event : RR [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
Lepine10021301X8
Sanders*00200010X3

Draw 6 - 1:00PM Cloverdale

Game : 6-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Sanders1001020X4
McFadden*0120202X7

Game : 6-5 | Event : RR [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
Brunn01100301X6
Mosure*10021010X5

Game : 6-6 | Event : RR [FINAL]

Sheet 6 H1234567891011Total
Obee35011000X10
Lepine*00300200X5

Draw 7 - 10:30AM Langley

Game : 7-3 | Event : RR [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Mosure*1020322X10
Debelser0103000X4

Game : 7-4 | Event : RR [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
McFadden*0100000X1
Lepine0011114X8

Game : 7-6 | Event : RR [FINAL]

Sheet 6 H1234567891011Total
Obee*13030001X8
Sanders00301120X7



Teams

Brunn
B.C.I.M.C.A - Zone 2 - Host Club
Skip: Linda Brunn
Third: Diane Jarvos
Second: Connie Studen
Lead: Anne Knopp
Fifth:
Coach:
   
Debelser
B.C.I.M.C.A - Zone 1 - Vernon
Skip: Linda Debelser
Third: Mei Wong
Second: Barbara Miyasaki
Lead: Patti McKerral
Fifth:
Coach:
   
Lepine
P.C.M.C.A. - Zone 2 - Langley
Skip: Karen Lepine
Third: Susan Beuk
Second: Agnes Sigurdson
Lead: Claire Morrison
Fifth: Leslie Conde-Mathot
Coach:
   
McFadden
P.C.M.C.A. - Zone 3 - Royal City
Skip: Carol McFadden
Third: Mona Bassett
Second: Monica Hunter
Lead: Susan Teleske
Fifth: Ann MacLeod
Coach:
   
Mosure
B.C.I.M.C.A - Zone 4 - Vernon
Skip: Karen Mosure
Third: Bonnie Germaniuk
Second: Lorraine Baryla
Lead: Agnes Sakakibara
Fifth:
Coach:
   
Obee
P.C.M.C.A. - Zone 4 - Nanaimo
Skip: Margaret Obee
Third: Noreen Martin
Second: Jill McGlennen
Lead: Moyra Graham
Fifth: Sharon Stonehouse
Coach:
   
Sanders
P.C.M.C.A. - Zone 1 - Juan de Fuca
Skip: Pat Sanders
Third: Sherry Findlay
Second: Shirley Sheldrake
Lead: Judy Bell
Fifth: Carolyn Walsh
Coach:
      
   


Sponsors
Curl BC