Vernon Curling Club

Women's Open Event #1

Vernon, BC
Friday, December 02, 2016 to Sunday, December 04, 2016


Qualifiers

EventTeam
A Pewarchuk
B Van Osch
C Hudyma



Draw Times

DatesDraws
Friday, December 02, 2016Draw 1 - 2:30PM / Draw 2 - 7:00PM
Saturday, December 03, 2016Draw 3 - 9:00AM / Draw 4 - 1:30PM / Draw 5 - 6:00PM
Sunday, December 04, 2016Draw 6 - 9:00AM / Draw 7 - 1:30PM


Draw 1 - 2:30PM

Game : 1 | Event : A [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
Gushulak0100111000 4
Slattery*1001000201 5

Game : 1 | Event : A [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
Hudyma3010103100 09
Gyles*0202020012 110

Game : 1 | Event : A [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
Wark0011020020 6
Van Osch*0100200202 7

Game : 1 | Event : A [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
Russett002010X3
Pewarchuk*230105X11

Draw 2 - 7:00PM

Game : 2 | Event : A [FINAL]

Sheet 4 H1234567891011Total
Slattery0010011201 6
Gyles*0100100010 3

Game : 2 | Event : A [FINAL]

Sheet 6 H1234567891011Total
Van Osch0200210010 6
Pewarchuk*0030002101 7

Game : 2 | Event : B [FINAL]

Sheet 3 H1234567891011Total
Gushulak30040202011
Hudyma*01102010X5

Game : 2 | Event : B [FINAL]

Sheet 5 H1234567891011Total
Wark120110003X 8
Russett*001001010X 3

Draw 3 - 9:00AM

Game : 3 | Event : A [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
Slattery0101010200 5
Pewarchuk*0010201023 9

Game : 3 | Event : B [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
Gushulak0100200110 5
Van Osch*3002001002 8

Game : 3 | Event : B [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
Wark011010301X 7
Gyles*000201010X 4

Draw 4 - 1:30PM

Game : 4 | Event : B [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
Van Osch001010012X 5
Wark*010001000X 2

Game : 4 | Event : C [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
Hudyma0010030200 17
Gyles*1001101011 06

Game : 4 | Event : C [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
Gushulak031100120X 8
Russett*100011002X 5

Draw 5 - 6:00PM

Game : 5 | Event : B [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
Van Osch030301001X 8
Slattery*100020210X 6

Draw 6 - 9:00AM

Game : 6 | Event : C [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
Hudyma000201022X 7
Slattery*001010100X 3

Game : 6 | Event : C [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
Wark0012021000 6
Gushulak*0000100232 8

Draw 7 - 1:30PM

Game : 7 | Event : C [FINAL]

Sheet H1234567891011Total
Hudyma0000200101 4
Gushulak*1010001000 3

Brackets



Event A

 Gushulak [4]
         
           
Draw 1     (L to B5)
 Slattery [6]
       
           
 Slattery [5]
         
  Draw 2  Ice  4  (L to B4)
 Slattery [5]
     
 Hudyma [9]
         
           
Draw 1     (L to B7)
 Gyles [3]
       
           
 Gyles [10]
         
           
    Draw 3     (L to B1) Pewarchuk    
     
A - Qualifier  
   
 Wark [6]
         
           
Draw 1     (L to B6)
 Van Osch [6]
       
           
 Van Osch [7]
         
  Draw 2  Ice  6  (L to B3)
 Pewarchuk [9]
     
 Russett [3]
         
           
Draw 1     (L to B8)
 Pewarchuk [7]
       
           
 Pewarchuk [11]
         
           
           

Event B

B5 Gushulak [11]
         
           
Draw 2  Ice  3  (L to C4)
 Gushulak [5]
       
           
B7 Hudyma [5]
Draw 3     (L to C5)
 Van Osch [5]
     
           
 
B3 Van Osch [8]
       
           
B6 Wark [8]
  Draw 4     (L to C3)
 Van Osch [8]
   
           
Draw 2  Ice  5  (L to C7)
 Wark [7]
       
           
B8 Russett [3]
Draw 3     (L to C6)
 Wark [2] 
Draw 5     (L to C2) Van Osch  
       
B - Qualifier  
 
 
B4 Gyles [4]
       
           
     
B1 Slattery [6]
   
           
           

Event C

C4 Hudyma [7]
         
           
Draw 4     
 Hudyma [7]
       
           
C6 Gyles [6]
Draw 6     
 Hudyma [4]
     
           
 
C2 Slattery [3]
       
    Draw 7      Hudyma    
     
C - Qualifier  
   
 
C3 Wark [6]
       
   
 Gushulak [3]
     
C5 Gushulak [8]
Draw 6             
           
Draw 4     
 Gushulak [8]
       
           
C7 Russett [5]
         
           
           



Teams

Gushulak
Royal City CC/Vancouver CC
Skip: Diane Gushulak
Third: Grace MacInnes
Second: Jessie Sanderson
Lead: Sandra Comadina
Fifth:
Coach: Neil Houston
   
Gyles
Cloverdale Curling Club
Skip: Kayte Gyles
Third: Caitlin Campbell
Second: Tatianna Simicic
Lead: Amanda Tipper
Fifth:
Coach:
   
Hudyma
Vancouver/Victoria
Skip: Lindsay Hudyma
Third: Holly Donaldson
Second: Stephanie Jackson-Baier
Lead: Carley Sandwith
Fifth:
Coach: Georgina Wheatcroft
   
Pewarchuk
Victoria
Skip: Dailene Pewarchuk
Third: Patti Knezevic
Second: Adina Tasaka
Lead: Rachelle Kallechy
Fifth:
Coach: Cindy Tucker
   
Russett
Kamloops
Skip: Amanda Russett
Third: Tiffany Olsen
Second: Kelsey Schwindt
Lead: Ashley Nordin
Fifth:
Coach: Ken Brown
   
Slattery
Vernon
Skip: Alyssa Kyllo
Third: Sydney Hofer
Second: Kelsi Jones
Lead: Kim Slattery (Skip)
Fifth:
Coach: Mark Longworth
   
Van Osch
Nanaimo, Richmond
Skip: Kesa Van Osch
Third: Kalia Van Osch
Second: Shawna Jensen
Lead: Amy Gibson
Fifth: Marika Van Osch
Coach: Jim Newlands
   
Wark
Chilliwack
Skip: Sarah Wark
Third: Kristin Pilote
Second: Stephanie Prinse
Lead: Michelle Dunn
Fifth:
Coach: Jock Tyre
   


Sponsors